Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní osoba-výše starobního důchodu

Autor Milková
Předmět Invalidní osoba-výše starobního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o odpověď na mé dva dotazy. Dcera je z důvodu těžké nemoci plně invalidní ve III. stupni-není schopna pracovat ani za mimoř. podmínek, pobírá PID.
Zajímalo by mne, zda bude mít jednou nárok na starobní důchod, když nebude kvůli nemoci nikdy zaměstnána - Tento důchod pak bude mít ve stejné výši jako stávající PID? Děkuji Vám za odpověď.

Milková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Milková,

pokud Vaše dcera nebude moci pracovat, zůstane jí stejný důchod, pouze po dovršení 65 let věku jí bude automaticky přeměněn na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása