Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchody

Autor František Malík
Předmět Invalidní důchody
Dotaz

Dobrý den,

 Před časem mi byl přiznán invalidní částečný důchod. Jsem po operaci obou ramen a  mám omezenoou hybnost obou paží a esmím zvedat nic těžkého. Letos během nemoci mi byla zjištěna silná artroza a prokázané revma. Můj dotaz zní : Nedosáhl bych na plný invalidní důchod? Můj praktický lékař mi doporučil abych si o plný invalidní důchod zažádal. Učinil jsem tak a u posudkové komise mi bylo sděleno že jednotlivé nemoci nelze sčítat .

Zajímalo by mě lze tedy nemoci sčítat,nebo ne?

                                                                  Děkuji za odpověď František 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Malíku,

zákon o důchodovém pojištění opravdu stanoví, že nelze sčítat jednotlivé druhy zdravotního postižení. Důchod je přiznáván na základě diagnózy, která nejvíce snižuje pracovní schopnost osoby.

S pozdravem.

Václav Krása