Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchody

Autor karel
Předmět invalidni duchody
Dotaz

Dobry rano,Pane Kraso,je to skutecne tak ze ID zmladi je pro nezaopatrene obcany co neziskali zadnou dobu pojisteni (treba mentalne postizeni z ustavu socialni pece).Tento duchod se pry vyplaci az uderem 18 narozenin zucastneneho.Naproti tomu klasicky invalidni duchod pro invaliditu 3 stupne muze byt priznan uz od skonceni zakladni skoly(15-16letym) a je pry u neho pozadovano pojisteni kratsi nez jeden rok(coz muze byt i jeden den!),Jsou tyto informace ktere cerpam inetove poradny pravdive ?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

§ 42, odst. 3 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění stanoví, že invalidní důchod je možné přiznat před 18 rokem věku pouze ve stupni I. a II. ID III. stupně je možné přiznat až od 18 let věku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji