Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní duchody , jak se posuzují?

Autor SISA
Předmět Invalidní duchody , jak se posuzují?
Dotaz Dobrý den , nyní jsem na těchto strankách docetla příběh ženy , které snížily duchod o 2 stupně a chtějí ho vzít celý , paní má rakovinu děložního čípku , roztroušenou sklerozu s mnoha následky , syndrom karpálního tunelu , moje známá je 12 let zaměstnaná ve výrobně , nyní jí byl přiznán invalidní duchod 2 stupně , na lupénku a obezitu , ani s jedním se nikdy neléčila ani jí to nebránilo v zaměstnání , nyní pracuje dál a k tomu si přijde na pěkné peníze z duchodu. Jak se tedy invalidita posuzuje? Zaměstnaná žena s lupenkou a obezitou je na tom huř než žena která nemuze ze zdr. duvodu pracovat , roky se léčí a RS je vlastně nevyláčitelná , jak je tato nespravedlnost možná? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Siso,

záleží vždy na posudkovém lékaři a jeho rozhodnutí. Toto posuzování je často velmi subjektivní a možná tam hrají roli i jiné důvody, které se však mohou jen odhadovat.

S pozdravem Václav Krása