Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod zpětně

Autor Blanka
Předmět Invalidní důchod zpětně
Dotaz

Dobrý den, na netu jsem se dočetla, že když požádám o invalidní důchod, že mi může být přiznán i zpětně (prý od vzniku invalidity). Já jsem byla na oční operaci, která se nepovedla, už před 10 lety. Doufala jsem ve zlepšení zdravotního stavu a do práce jsem chodila, i když mě to opravedu značně vyčerpávalo. Nyní jsem již víc jak rok na pracáku (reorganizace) a rozhodla jsem se o invalidní důchod teď požádat.
Můj dotaz zní: může mi být vyplacen invalidní důchod zpětně za uplynulé roky, i když jsem pracovala? A za loňský rok, když jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti? Lze zpětně uznat, že jsem invalidní od nepovedené operace, tedy od r. 2004?
Za odpovědi předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blanko,

pokud Vám bude přiznán ID, a Vy byste prokázala, že Váš zdravotní stav je takto stabilizován již několik let, mohla byste zkusit o přiznání ID maximálně tři roky zpět. Víc není možné. Je však možné, že se budete muset o doplatek soudit. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz