Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidni důchod z mládí

Autor Miroslava Eiselová
Předmět Invalidni důchod z mládí
Dotaz Dobrý den,mám dotaz ohledně invalidního důchodu z mladí.Synovi je 17let letos ukončil zš a nastoupil ted od září na sš praktickou z rozložením školní docházky na 4 roky.Byla jsem žádat 18.9.2019 o důchod z mládí bylo mi řečeno,že na něj nemá nárok,protože nastoupil na sš a už se mu započítává doba pojištění.Prý můžeme žádat jen o invalidní důchod.Syn má přiznán pnp ve 4 stupni již od tří let diagnoza je nízkofunkční autismus a stredně těžká mentální retardace. Předem děkuji za odpoved Hezký den Eiselová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Eiselová,

domnívám se, že pracovnice OSSZ Vás uvedla v omyl. Pokud je Váš syn od mládí zdravotně postižený, tak samozřejmě má nárok na ID pro invaliditu z mládí. Doporučuji Vám, abyste oficiálně požádala o tento důchod, žádost podala na podatelně a nechte si kopii žádosti potvrdit. Dále Vám doporučuji, abyste znova zašla za pracovnicí, která Vám sdělila, že Váš syn nemá nárok na ID pro invaliditu z mládí, aby Vám dala tuto odpověď v písemné podobě. Tento papír mi potom pošlete na adresu v.krasa@nrzp.cz. Zjistil bych co je na tom pravdy.

S pozdravem Václav Krása