Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod z mládí

Autor Alena Maňasová
Předmět invalidní důchod z mládí
Dotaz Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Dcera v listopadu dovrší 18 let, 30.6.2016 ukončí školní docházku a dále studovat nebude. Bude navštěvovat denní stacionář. Byl přiznán příspěvek na péči IV. st. Dcera trpí těžkou mentální retardací, takto postižená je od narození, a není schopna chodit po úřadech ani se podepsat. Jak mám prosím postupovat s vyřizováním důchodu pro dceru? Musím podávat návrh na omezení svéprávnosti? Děkuji a odpověď Alena Maňasová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maňasová,

pokud nemá dcera sníženou právní způsobilost, tak by měla požádat o ID z mládí sama. Žádost se vyplňuje na úřadu na OSSZ na základě nejlépe osobní návštěvy. Nejlépe bude, když se s nimi domluvíte na OSSZ jak žádost podat.

Je pravděpodobné a myslím, že by bylo nejsnažší, abyste podala návrh na změnu právní způsobilosti, a to na soud. Jako odůvodnění přiložte kopii lékařské zprávy o zdravotním postižení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji