Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod z mládí

Autor Denisa
Předmět Invalidní důchod z mládí
Dotaz Moc děkuji za odpověď ohledně invalidního důchodu pro 17 dceru. Ještě poprosím o informaci z čeho se tedy výše invalidního důchodu z mládí vypočítává, když dcera chodí do školy a nikdy nepracovala? Jaká tedy bude výše důchodu? A kdyby dcera někdy začala pracovat,tak o důchod z mládí přijde? Děkuji za odpověď. D.P.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Deniso,

důchod vaší dceři je vypočítán z tzv. průměrného vyměřovacího základu a právě tento důchod je výhodný v tom, že jeho výše se blíží průměrnému důchodu. U důchodu pro invaliditu z mládí není omezena výdělečná činnost, takže Vaše dcera by o tento důchod nepřišla i kdyby začala pracovat.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.