Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod x prodloužení PN

Autor Denisa
Předmět Invalidní důchod x prodloužení PN
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, obracím se na Vás s žádostí o radu. V říjnu mi končí nárok na nemocenské, již to bude rok co pobírám nemocenské dávky. Mám tedy dvě možnosti, a to zažádat o invalidní důchod a nebo o prodloužení pracovní neschopnosti. Pravděpodobně zvolím první variantu. Chci se ale zeptat, jak by to bylo v případě, že mi ID bude zamítnut. Mám potom nárok žádat alespoň o prodloužení PN? Vím, že přiznání invalidních důchodů se hodně zpřísnilo, proto bych ráda měla v záloze ještě nějakou možnost, jak nezůstat bez prostředků. Děkuji a s pozdravem D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Deniso,

samozřejmě, že můžete požádat o prodloužení PN. Doporučuji Vám podat obě žádosti současně.

S pozdravem Václav Krása