Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod-výpočet

Autor Svobodová Jarka
Předmět invalidní důchod-výpočet
Dotaz

Dobrý den,
prosím jaký invalidní důchod-stupeň invalidity, se přiznává při exenteraci všech uzlin v podpaždí při inv. duktálním karcinomů?Pravou ruku mám pro bolest a oteklost omezenější.
Moje závodní lékařka mi napsala pro zaměstnavatele, že nemohu vykonávat těžkou pracovní činnost a nastydnout.Je mi 40 let, pracovala jsem stále 22 let,máme 15-letého syna.Máme hypotéku, nemůžu být bez finančních prostředků.Nyní mi ukončila paní doktorka prac. neschopnost, nastoupila jsem do práce, ale nevím co bude dál, jelikož zaměstnavatel nemá pro mě práci.Jen postaa pár hodin - 100h. měsíčně, ale klesne mi i tak plat.Prosím jak dále postupovat? Moc děkuji za odpověď.


Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

na tuto otázku se velmi těžko odpovídá. Vaše postižení si můžete vyhledat ve vyhlášce č. 359/2009 Sb. o posuzování invalidity. Bohužel v těchto věcech záleží vždy také na individuálním přístupu posudkového lékaře, a tudíž nelze dopředu stanovit stupeň přiznaného ID.

S  pozdravem Václav Krása