Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod vs. mateřství

Autor Marie Závodská
Předmět Invalidní důchod vs. mateřství
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Ráda bych se vás zeptala na váš názor i zkušenosti. Od 5 let věku trpím AO revmatoidní artritidou. Nyní je mi 34 let a jsem po několika operací, včetně TEP obou kyčelních kloubů a dalších operací na rukách. Před několika lety mi byl přiznám ID 3. stupně s postižením přesahujícím 70%. Mezitím jsme se s partnerem rozhodli, že si pořídíme rodinu. Máme dva malé chlapečky a i když je to někdy velmi těžké, rodina i partner mi velmi pomáhají. Teď, po třech letech mám mít nové posouzení zdravotního stavu pro prodloužení invalidity. Můj zdravotní stav se nezlepšuje po těch letech, spíše pomalu zhoršuje. Můj nový praktický lékař mi při sepisování dotazníku pro LPS sdělil, že se často posudkoví lékaři staví k postiženým, kteří mají děti diskriminačně a rozhodují o ponechání invalidního důchodu asi tak, že když se může postižený starat o děti, nepotřebuje invalidní důchod. Připadá mi to nesmyslné a ponižující. Ráda bych se zeptala na váš názor a chtěla bych vědět, pokud by se mi něco takového stalo....mám možnost odvolání a nevíte na koho bych se mohla v případě potřeby obrátit s pomocí při sepsání odvolání? Děkuji za zodpovězení dotazu. Hezký den Závodská Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Závodská,

Váš praktický lékař má bohužel trochu pravdu. Pokud by Vám byl snížen ID, musela byste podat námitku, kterou musíte podat do 30 dní od doručení rozhodnutí. Musíte ji podat prostřednictvím Vaší OSSZ, ale adresovat na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 2. S námitkou Vám může pomoci poradna NRZP ČR, tel. 266753427, e-mail: poradnanrzp@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.