Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod u osmnáctiletých synů

Autor H.Zajácová Dieneltová
Předmět Invalidní důchod u osmnáctiletých synů
Dotaz

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala,jak se postupuje v případě,že mým synům,kteří jsou oba postiženi IV.stupněm postižení bude v červnu osmnáct let,jeden je plně ležící,napojený na sondu atd.,druhý chodí letos posledním rokem(desátým) na základní speciální školu.U obou jsem již v červenci zažádala u soudu o zbavení způsobilosti k právním úkonům.V osmnácti k nám přijde soc.pracovnice na přezkoumání zdrav.stavu,ale když pátrám po informacích o invalidním důchodě,nevím jak postupovat dále,nerozumím tomu,že se důchod přiznává po splnění určité doby placení soc.pojištění,jak si takto postižené ,nezletilé děti mají platit soc.pojištění?Nebo jim mám začít sama platit soc.poj.?

Prosím o radu a předem děkuji Zajácová Dieneltová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zajácová,

je potřeba, abyste již nyní požádala o přiznání ID pro invaliditu z mládí. Žádost se podává na OSSZ a je potřeba, abyste k tomu měla lékařské zprávy.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.