Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod správní žaloba

Autor Pavla
Předmět invalidní důchod správní žaloba
Dotaz

Vážený pane Krása, dobrý den, nedávno jsem si požádala o invalidní důchod, žádost mi však byla zamítnuta a proto jsem podala námitku proti tomuto rozhodnut. Následně mi ČSSZ zaslala dopis, v němž mi stanovila 8-denní lhůtu na doručení případných dalších lékařských podkladů. Vzhledem k tomu, že jsem v té době již byla objednána k odbornému lékaři, avšak vyšetření jsem měla absolvovat až za měsíc po doručení tohoto dopisu, požádala jsem proto o prodloužení této lhůty o 30 dní. ČSSZ na tuto moji žádost zareagovala tak, že mě o 14 dní později pozvala znovu k vyšetření zdravotního stavu. Zde jsem se snažila znovu požádat o prodloužení lhůty, abych mohla potřebná vyšetření doložit, nebylo mi však vyhověno a posudková lékařka mě ještě poměrně hrubě upozornila na to, že jsem měla mít všechna vyšetření dávno hotová, když o něco žádám. Důchod mi byl tedy znovu zamítnut. Chtěla bych se proto zeptat, jestli je možné tuto novou dokumentaci přiložit ke správní žalobě, kterou bych chtěla podat, nebo zda-li soud vychází pouze z podkladů, které měla k dispozici ČSSZ během projednávání mé žádosti. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne. Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

doporučuji Vám, abyste podala novou žádost o ID, až budete mít všechnu zdravotní dokumentaci k dispozici. Takto byste neměla příliš na co podávat žalobu.

S pozdravem Václav Krása