Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod s RS

Autor Hanka
Předmět Invalidní důchod s RS
Dotaz Dobrý den jsem ročník 1982, v roce 2005 mi byla zjištěna RS, postupem času jsem se dopracovala do chronické fáze nemoci. Dnes chodím o berlích a běžná denní činnost mi dělá problémy. Mám invalidní důchod 1. stupně Má otázka zní: Mohu si zažádat a eventuálně dostat plný invalidní důchod aniž by mi byla odebrána léčba? Nyní jsem léčena biologickou léčbou. Paní doktorka z RS centra Brna mi tvrdí, že mi nemůže napsat takový posudek, abych dosáhla na plný důchod, protože pak by mi byla odejmuta léčba. Jak to tedy je? sem v pracovní neschopnosti, protože normální práce nejsem schopna - jsem učitelka. Děkuji Kratochvílová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kratochvílová,

to vůbec není pravda. To, že je občan příjemcem ID III. stupně ještě vůbec neznamená, že by mu neměla být poskytována ta nejlepší léčebná péče. To by se jednalo o jasnou diskriminaci a vůbec nerozumím tomu, jak mohla lékařka něco takového říci. Pokud si myslíte, že potřebujete ID vyššího stupně, tak si oé něj požádejte. Lékařka, ať Vám k tomu dá lékařskou dokumentaci.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji