Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod pro studenta

Autor Daniel Valášek
Předmět Invalidní důchod pro studenta
Dotaz Dobrý den, jsem od narození na vozíku, trpím dětskou mozkovou obrnou. Zajímalo by mě, zda mám nárok na invalidní důchod, i když jsem ještě nepracoval a v současnosti studuji vysokou školu. Mnohokrát děkuji za odpověď, Daniel Valášek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valášku,

samozřejmě, že máte nárok na ID. Vy jste však měl požádat před dovršením 18 let věku o invalidní důchod ´pro invaliditu z mládí. Proto Vám doporučuji, abyste ihned požádal na OSSZ o přiznání tohoto důchodu. Pokud studujete jako řádný student na VŠ, tak studium je započítáváno do náhradní doby pro účely důchodového pojištění, takže by Vám měl být důchod přiznán.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji