Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod pro 18letou dceru

Autor Pavla
Předmět Invalidní důchod pro 18letou dceru
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s vyřízením invalidního důchodu pro dceru, které bude 18 let a je těžce mentálně postižená. Co vše je potřeba vyřídit a jak dlouho trvá celý proces, než začne pobírat invalidní důchod. Zatím není ani zbavena svéprávnosti.

Děkuji Vám za radu a přeji jen to dobré.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

je potřeba požádat na OSSZ o ID z mládí. K tomu potřebujete vyjádření lékaře o zdravotním stavu vaší dcery. Řízení trvá půl roku i déle, ale důchod bude dceři přiznán se zpětnou platností od data podání žádosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.