Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod nebo prodlužování neschopenky?

Autor Skládanková
Předmět Invalidní důchod nebo prodlužování neschopenky?
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

prosím Vás o radu (nebo alespoň o Váš názor) v případě mého manžela. Je 3 měsice po transplantaci kostní dřeně, 10 měsíců v PN, chystá se na LPK - podle lékařů půjde min. na rok do inv. důchodu. A teď ten problém - manžel do inv. důchodu nechce. Prý si lze po uplynutí 380 dní PN zažádat o prodlužení neschopenky (podpůrčí doby) vždy o tři měsíce až na dobu jednoho roku. Má tohle řešení nějaká úskalí? Jak byste to viděl Vy?

Děkuji za odpověď, M. Skládanková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skládanková,

vzhledem k tomu, že od Nového roku bude snížena výše výplaty dávky při pracovní neschopnosti, tak se domnívám, že je výhodnější ID. Jinak máte pravdu, že je možné prodlužovat pracovní neschopnost až o další jeden rok. Toto prodlužování však musí schvalovat krajský revizní lékař pojišťovny. Tady samozřejmě vzniká určité nebezpečí, že prodloužení PN nepovolí. proti takovému rozhodnutí není opravný prostředek.

S pozdravem Václav Krása