Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod na Slovensku

Autor Václav
Předmět invalidní důchod na Slovensku
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu.Byla mně ke květnu minulého roku přiznána v důsledku velmi těžké sociální fobie invalidita třetího stupně s tím,že nejsem schopen výd.činnosti ani za ..... Vzhledem k tomu,že jsem pracoval v době rozdělení Československa na Slovensku,musel jsem žádat rovněž o inv. důchod na Slovensku.Na základě té samé lékařské zprávy mně až nyní přišlo rozhodnutí,že se moje žádost zamítá,jelikož míra poklesu schopnosti vykonávat výdělečnou činnost je 20%,tudíž invalidita nevzniká.Nebyly prý vyčerpány všechny možnosti léčby,tudíž trpím středně těžkou formou.Mohu se do 30 dnů odvolat,nevím však jestli to má smysl a případně jak takové odvolání formulovat.Nevím jak věc řešit.Žiji teď z českého důchodu,který činí 4741kč a z toho se žít nedá.Nevím také,kdy mě na Slovensku budou opět posuzovat,jestli to bude zároveň s novým posudkem,který má proběhnout po roce,tudíž někdy v květnu tohoto roku.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

doporučuji Vám, abyste se určitě odvolal proti nepřiznání ID na Slovensku. Zároveň můžete požádat na úřadě práce o dávky hmotné nouze a hlavně o příspěvek na bydlení. Formuláře najdete na webu www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása