Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod na oční vadu

Autor Andrea Štefanková
Předmět Invalidní důchod na oční vadu
Dotaz Dobrý den, Chtěla bych se zeptat zda mám nárok, alespoň na částečný invalidní důchod. Je mi 20 let. Mám vrozenou vadu oku - jsem na ně téměř slepá (rozeznávám pouze odstíny a výrazné barvy). A na druhéoko mám 1 dioptrii na dálku. Letos jsem dokončila střední školu a jsem 3 měsíc na úřadu práce. Mám problém s najitím práce, kvůli slepému oko. Mám řidičský průkaz skupiny B, ale smím jezdit pouze pro svou vlastní potřebu (nesmím jezdit pro podniky, převážet lidi, řídit jiný dopravní prostředek než osobní auto pro 5 osob). Našla jsem si brigádu, ale při vstupní prohlídce mi doktorka napsala omezení. - nesmím do výšek, řídit vysoko zdvižný vozík, dělat vizuálně náročnou práci. Dále mi kvůli této vadě vadí dělat noční, v prašném prostředí, dělat s PC... Nevím však zda bych měla nárok alespoň na částečný invalidní důchod, a proto Vás prosím o odpověď. Předem děkuji za Vaši odpověď Štefanková Andrea

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štefánková,

při Vašem zdravotním postižení není nárok na žádný stupeň ID a ani jinou kompenzaci.

S pozdravem Václav Krása