Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III. stupně

Autor Radka
Předmět Invalidní důchod III. stupně
Dotaz

Dobrý den, dnes jsem obdržela posudek o invaliditě.

Je invalidní dle§ 39 odst. 1 zákona č. 155/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Jde o invaliditu třetího stupně dle § 39 odst. 2 písm. C) cit. zákona. Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

Z důvodů dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla jeho pracovní schopnost o 70% a nesplňuje podmínky ust. § 6 vyhl. Č. 359/2009Sb.

Posudkový závěr

Rozhodující příčinou dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu pojištěnce s nejvýznamnějším dopadem na pokles pracovní schopnosti je zdravotní postižení uvedené v kapitole XIII., odd. E, položce 1d, přílohy k vyhlášce č. 359/2009 Sb., pro které se stanovuje míra poklesu pracovní schopnosti 70%. Procentní míra poklesu pracovní schopnosti se ve smyslu § 3 a 4 citované vyhlášky nemění.

Chci se zeptat co to pro mne znamená  a na jak dlouho mi byl důchod přiznám, když v rozhodnutí nebyl žádný termín uveden, nebo za jak dlouho půjdu před komisi. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

znamená to, že Vám byl přiznán ID III. stupně. Nyní byste měla obdržet rozhodnutí o výši důchodu a od kdy Vám bude vyplácen. Zároveň však nebudete moci normálně pracovat. Budete moci vykonávat práci pouze na několik hodin v týdnu.

S pozdravem Václav Krása