Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod III. stupně

Autor Kateřina
Předmět invalidní důchod III. stupně
Dotaz

Dobrý den, manžel má od 6/16 přiznán invalidní důchod III. stupně. Má syndrom krátkého střeva - zbytkově 62 cm tenkého a 1/2 tlustého střeva. Má vrozenou vadu cév na jejímž podkladě má četná aneuryzmata. Kromě toho prodělal i krvácení do mozku.Po roce byl na přezkumu invalidity, kde mu do posudku napsali, že další přezkoumání doporučují za kratší dobu. Je možné, že by člověku s takovými diagnozami snížili stupeň invalidity?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

přiznám se, že opravdu nerozumím tomu, proč by Váš manžel měl mít kratší dobu přezkoumání míry invalidity. Pokud by se náhodou stalo, že by mu byl snížen stupeň ID, doporučuji Vám, abyste hned podali námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, která rozhodla o snížení stupně ID, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

Je potřeba napsat, že s rozhodnutím nesouhlasíte, že nedošlo ke zlepšení zdravotního stavu, a že manžel z tohoto důvodu nemůže vykonávat žádnou práci. Musím upozornit, že námitka nemá odkladný účinek, takže po určitou dobu by byl vyplácen snížený stupeň ID. Osobně se domnívám, že k tomu však nedojde.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji