Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III. stupně

Autor Lucinka
Předmět Invalidní důchod III. stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Prosím Vás, jsem invalidní ve III. stupni a zatím jsem žádnou práci nevykonávala. V případě, že bych brzy sehnala práci, alespoň na pár hodin týdně, bude mi výše invalidního důchodu nějak změněna či mi zůstane nynější částka cca 9 000 Kč? Děkuji moc. L.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucinko,

výše ID se při pracovní činnosti nijak nemění. Pracovní aktivita má význam pouze v případě, kdy je ID stanoven v minimální výši při nesplnění doby pojištění a potom při přechodu z invalidního důchodu do starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.