Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III. stupně

Autor Roman Zákoucký
Předmět Invalidní důchod III. stupně
Dotaz Dobrý den. Je mi 48let a jedenáctým rokem pobírám I.D. Po první operaci páteře- I.st.inv. po druhé operaci páteře II.st.inv. Na přezkoušení už ani nechodím a vždy mi rovnou dají II.stupeň. Pracoval jsem na uranových dolech a v truhlárně. Dohromady zhruba 20let. Svoji práci nemohu vykonávat.V zádech šrouby,implantáty atd. Podle lékařů nefunkční páteř atd. Denně 8 prášků na bolest,nevydržím cokoli dělat déle než půl hodiny. Musím mít úplně jiný režim než normální člověk. Vůbec se ani nesnažím najít práci protože vím,že ji nezvládnu. Na sociálce to nikoho nezajímá. Myslím,že mám nárok na III.stupeň,ale nevím jak toho docílit. Poraďte. S pozdravem Zákoucký

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zákoucký,

jediná šance je, že požádáte o plný ID z důvodu zhoršení Vašeho zdravotního stavu. Pokud neuspějete se žádostí, tak je nezbytné podat námitku, a to prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Námitku Vám může pomoci sepsat poradna NRZP ČR, tel.: 266 753 427, poradnanrzp@nrzp.cz.

Pokud byste neuspěl s námitkou, tak Vám doporučuji podat správní žalobu. V této věci Vám bude opět nápomocna poradna.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.