Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III stupeň na II stupen

Autor Františka Dedkova
Předmět Invalidní důchod III stupeň na II stupen
Dotaz Dobrý den pane Krása, prosím vás o radu ohledně mého invalidního důchodu. Jedná se o invaliditu III stupně, kterou jsem pobírala od roku 2010 doposud. Ve strucnosti ohledně mého zdravotního stavu,se jedna o bederní páteř. Od roku 2009 -2014 jsem podstoupila pět operaci. Má diagnóza zni, kořenový iritacni - zánikový syndrom L4-S1 vlevo s těžkou poruchou statodynamiky bederní páteře St.p. operaci výřezu plot.L4/5 2009 ,stabilizační operaci spondylolistezy - dynesys, reoperace 2010- dekomprese L4/5 hemilaminektomii L4 vlevo se zajištěním Coflex, pro zánět.komplikace extrakce kovů i Coflex implantátů 2013. Posléze jsem podstoupila 5 operaci v roce 2014 předním přístupem, jedna se o discectomia anetrior et ALIF L5/S1 sec.ROI, disectomia et XLIF L4/L5 sec. Oracle. Můj zdravotní stav po operacích není dobrý a trpím těžkou, prakticky velmi těžkou poruchou statiky,dynamiky L páteře, jak pise pan doktor.Dotoho se přidala lordosa, skoliosa, artefakty, spondxylosa, spondyairtrosa. Nyní mne už odkázali na centrum bolesti.Není dne, abych necítila bolest.Na pohotovosti mi bylo řečeno jedním panem doktorem, že mi už pomůže jen pan bůh a nikdo už se nebude pouštět do další operace, jen když to bude nevyhnutelne. Byla jsem nyní prizvána ke kontrolní komisí, kde mi pan doktor zdelil, že můj zdravotní stav se přeci jen o něco zlepšil, a tudíž mi odebírá III stupeň invalidity, ale ze mi dal na trvalo II stupeň.Neustále mi to zdůrazňoval a nevím zda čekal, že mu budu za to děkovat a jásat. Když jsem mu řekla, že zlepšení u mne nijak nepocituji moc na to nebral zřetel. Nechápu proc mne tam vůbec zval, když už měl jasno jak to bude. Ptala jsem se jak si mám v takovém stavu hledat praci.Odpověď- my nejsme úřad prace.Podle slov pana doktora si mam najít práci,kde to údajné, budu mit napsáno 2× týdne po 2 hodinách. Opravdu nevím, kde takovou práci seženu a hlavně zda to záda vydrží.Nemluvně o tom , jake léky uzivam, kdyz jsem z toho utlumena.Můj dotaz zni pane Krása, zda má vůbec nějaký smysl se odvolat, az mi přijde platne rozhodnuti z Prahy? Nemám žádnou zkušenost, jak to chodi a co čekat. Omlouvám se za sve rozepsani, ale považuji za nutné popsat svuj zdravotní stav, aby jste věděl o co se konkretne jedna. Předem moc děkuji za Vaši odpověď a snad i radu. S pozdravem Dedkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dedková,

až obdržíte rozhodnutí o snížení ID z III. na II. stupeň, doporučuji Vám, abyste podala námitku proti rozhodnutí. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ a adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Na podání námitky máte 30 dní od data doručení rozhodnutí.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji