Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod I. Stupně

Autor Romana Kulíšková
Předmět Invalidní důchod I. Stupně
Dotaz Dobrý den pane doktore, chtěla bych Vás požádat o radu, jak postupovat. V roce 2011 mi byl přiznán invalidní důchod I stupně (diabetes melitus I. typu- LADA a porucha srážlivosti Krve - Laidenská mutace) v době kdy mi byl tento důchod pžiznán mi dokonce revizní lékařka sdělila, že bych měla nárok na plný invalidní důchod, nicméně po vzájemné dohodě jsme se dohodly, že budu ráda i za invalidní důchod I . typu. V roce 2013 mi byl důchod automaticky prodloužen, toto rozhodnutí mi bylo zasláno poštou bez kontroly u revizního lékaře. V letošním roce v červenci jsem byla pozvána ke kontrole, kde mi bylo sděleno, že mi důchod odebírají, že jsem dobře konpenzovaná a že nemám žádné zdravotní problémy. Na místě jsem se odvolala, protože nejsem dobře kompenzovaná a začínám mít neuropatické nálezy/ což potvrdil v nové lékařské zprávě i můj diabetolog. Minulý týden jsem byla opět u posudkové lékařky, prý se shodla se svojí nadřízenou, že nemám nárok pobírat částečný invalidní důchod, protože nemám problém s ledvinami, nezačínám špatně vidět, adt... a proto mi byl důchod odebrán. paní doktorka mi sdělila, že důchod budu ještě pobírat tři měsíce a potom mi přijde rozhodnutí u kterého se mohu odvolat. Nevím, jak mám vysvětlit, že díky důchodu mi zaměstnavatel umožní v případě , že mi není dobře - hypoglykemie, hyperglikemie možnost zůstat doma a pracovat na notebooku. V případě odebrání tohoto důchodu mi samozřejmě zaměstnavatel neumožní práci z domova. Vím, že jsou na tom někteří lidé zdravotně hůře než já, ale já se nechci dostat do situace kdy se můj zdravotní stav výrazně zhorší. myslíte si, že by se můj ošetřijící lékař/ diabetolog měl více do detailů rozepsat? děkuji Vám za radu , jak postupovat. Romana Kulíšková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kulíšková,

především Vás musím upozornit, že nejsem doktor. Doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, kterou musíte podat do 60 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky, a to ke krajskému soudu, v Praze k Městskému soudu. U této žaloby se neplatí žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. To znamená, že Vás žaloba nebude nic stát. Do žaloby by bylo dobré, aby Váš ošetřující lékař Vám napsal podrobnou zprávu o Vašem zdravotním stavu.

S pozdravem Václav Krása

Buudu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.