Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a zaměstnání

Autor vladimír
Předmět invalidní důchod a zaměstnání
Dotaz

Dobrý den,

Před jedenácti měsíci jsem měl pracovní úraz (tříštivou zlomeninu obouch patních kostí. V měsíci srpnu mě byl přiznán invalidní důchod třetího stupně a byla ukončena pracovní neschopnost. V hodnocení důchodu je napsáno , že nemohu pracovat za zcela mimořádných podmínek. Pracoval jsem jako skladník. Nyní po skončení neschopenky jsem opět v zaměstnání, ale jelikož mám problém s chůzí  a bolestivostí obouch pat tak pomáhám v kanceláři při prodeji. Zatím mi nechali původní plat a nepředělávala se ani pracovní smlouva. Vůbec nevím jak dále postupovat, aby nedošlo k odebrání inv. a já se nedostal do životních nesnází , jelikož mám rodinu s malými dětmi. jsem člověk , který chce pracovat, ale vůbec nevím jak mám postupovat , abych něco neopomenul a něco nepokazil.

Děkuji za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vladimíre,

pokud budete pracovat na plný úvazek a ve stejném zaměstnání, tak Vám reálně hrozí odebrání ID. Doporučuji Vám, abyste pracoval maximálně 3 hodiny denně, případně abyste změnil zaměstnání. Záleží na vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.