Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a zaměstnání

Autor Sedlák
Předmět Invalidní důchod a zaměstnání
Dotaz

Dobrý den, pracuji na plný úvazek, mám něco přes 21 tis. čistého. Byla mi před měsícem diagnostikována roztroušená skleróza. Můžu si zažádat o invalidní důchod (a jaký) a dál pracovat na plný úvazek s výše uvedenou výplatou. Kdyby mi byl důchod přiznám krátila by se mi výplata? A musí se přiznání důchodu hlásit zaměstnavateli. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sedláku,

vlastní zjištění, že máte roztroušenou sklerózu ještě neznamená, že Vám bude přiznán ID. Ten je zpravidla přiznáván pouze v případě, že zdravotní postižení znamená významné omezení pracovních schopností a zpravidla také při dlouhodobé pracovní neschopnosti. Nemyslím si, že by Vám byl nyní ID přiznán.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.