Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a průkaz ZTP

Autor Václav Šmatolán
Předmět invalidní důchod a průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den. Je mě 59 let a jsem od 30 let po těžké dopravní nehodě ne mnou způsobené v invalidním důchodu. Byl jsem za minulého režimu v plném a pak mě byl odebrán a mám 1.stupeň. Byl vyoperován rozdrcený hlezený kloub a po 9ti různých operacích nahrazen štěpy z různých částí těla, několikrát zevní fixátor a kotník vyplněn, kdy ho mám napevno a nehybný. Nyní mě v listopadu byla operována totální endoprotéza levého kyčelního kloubu a na podzim jdu na stejnou operaci druhého kloubu. Mám proto dotaz, jestli bych po těchto zákrocích měl nárok na vyšší stupeň invalidity. Mám nárok i na průkaz pro invalidní znak pro parkování a který? Děkuji za radu Venda

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šmatoláne,

je to tak, že běžně se při endoprotézách ID nepřiznává, pouze, pokud jsou nějaké komplikace a zdravotní stav se zhorší. Takže záleží spíš na průběhu operací. Pokud nebudete mít žádné obtíže, tak nárok na zvýšení ID nebudete mít.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji