Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a přerušení šk. docházky

Autor Barbora
Předmět Invalidní důchod a přerušení šk. docházky
Dotaz

Dobrý den,

mám takový dotaz, uznali mi ID 3.stupně, navštěvuji střední školu, kde mi velice vycházejí vstříc s mojí docházkou, když mám zrovna zdr. potíže. Avšak učitel mi navrhl, že kdybych v březnu podala žádost o přerušení školní docházky ze zdravotních důvodů, tak bych automaticky mohla zas v září nastoupit do školy a opakovat ročník, ve kterém se právě nacházím, s tím, že bych od toho března do srpna byla vedena na úřadu práce a v září zase šla do školy. Ale moje otázka zní, snížili by mi ID, tím, že bych přerušila na pár měsíců studium?

 

Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barboro,

pokud přerušíte studium, tak tato věc nemá žádný vliv na výši ID, ani na stupeň ID. Takže se nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása