Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a PN

Autor Helena Luňáčková
Předmět Invalidní důchod a PN
Dotaz Dobrý den, ještě k mému předchozímu dotazu: ukončit pracovní neschopnost se prý musí, když mi byl v jejím průběhu nově stanoven invalidní důchod (vydáno nové rozhodnutí), a to do 30 dnů od vydání tohoto rozhodnutí (a pracovní neschopnost je na stejnou diagnózu jako mám invalidní důchod). Dočetla jsem se to i zde: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=43085&recShow=68&fulltext=&nr=155~2F1995&part=&name=&rpp=100#parCnt Prý přezkoumání důchodu (snížení a vydání nového rozhodnutí) se považuje za nově přiznaný důchod a proto se má PN ukončit?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Luňáčková,

pokud se jedná o stejnou diagnózu v PN a přiznání ID, je asi logické ukončit PN. Na druhé straně Vám nic nebrání, abyste za několik dní byla opět v PN. U příjemců ID I. a II. stupně není omezena pracovní činnost a tudíž ani není omezena doba pobírání dávek v PN.

S pozdravem Václav Krása