Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a PN

Autor Helena Luňáčková
Předmět Invalidní důchod a PN
Dotaz Dobrý den, po roce jsem byla na kontrolním LPK a invalidní důchod mi byl snížen z 2. stupně na 1. stupeň. Jsem od ledna v pracovní neschopnosti. Je pravda, že mi teď musí lékař do měsíce neschopnost ukončit, neboť bych nedostávala invalidní důchod? A to i když budu podávat námitku? Jestliže ano, tak stačí když jí ukončí a napíše hned od dalšího dne novou, abych důchod dostávala? Děkuju za odpověď. Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Luňáčková,

při pobírání ID I. nebo II. stupně není krácená podpůrčí doba v pracovní neschopnosti. Tudíž nevidím důvod, proč je po Vás požadováno ukončení pracovní neschopnosti. Uritě stačí jeden jí ukončit a potéopět být v další PN.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.