Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a námitka

Autor Tůmová
Předmět invalidní důchod a námitka
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Potřebuji se poradit.Nyní mi byl posudkovým lékařem snížen stupen invalidity z 3 na 2 a budu podávat námitku.Dočetla jsem se ale ve vaší diskusi,že bych měla nárok ještě 12 měsíců pobírat výši důchodu plného,protože mi byl přiznán v roce 1993 a na poslední posudkové prohlídce jsem byla v září 2009.Pochopila jsem to správně?I když posudková lékařka mi řekla,že až mi přijde od nich rozhodnutí,tak ihned dostanu méně peněz.A ještě jeden dotaz.Kdybych s námitkou neuspěla,nesníží mi ihned důchod a těch 12 měsíců už nebude platit?Bylo by to pro mě likvidační,jsem sama s dítětem.Děkuji moc za odpověd.Tůmová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tůmová,

pochopila jste to dobře. Pokud jste nebyla po 1. 1. 2010 na kontrole míry invalidity, tak po snížení jejího stupně Vám náleží ještě 13 výplat ID v plné výši. Námitka by na tuto věc neměla mít vliv, protože nemá odkladný účinek.

S pozdravem Václav Krása