Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a alkohol

Autor Přemek Novák
Předmět Invalidní důchod a alkohol
Dotaz Dobry den, muj otec pobira plny invalidni duchod. Kvuli nemoci nesouvisici s alkoholem. Ale po nejake dobe zacal pit a nyni je typickym anonymnim alkoholikem. Bojim se, pokud nastoupi na protialkoholni lecbu, ze mu tento duchod vemou. Bohuzel, duchod je hlavni financni injekci do rodiny a bez nej se nemuzeme obejit. Jake mam moznosti? Mohou mu vzit invalidni duchod?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

myslím si, že můžete být bez obav. Alkoholismus není důvod pro odebrání PID. Spíše Vám hrozí to, že Váš otec bude muset asi něco platit za léčbu.

S pozdravem Václav Krása