Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

..invalidní důchod

Autor Antonín Petlach
Předmět ..invalidní důchod
Dotaz

 Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je pravda že když mám podánu žádost o invalidní důchod/13.7.2012/ nemohu současně žádat o prodloužení podpůrčí doby???/konec 4.9.2012..prý nemohu mít podány dvě žádosti současně.. obávám se totiž že do toho 4.9.2012 nebude věc vyřízena a já tak zůstanu bez prostředků..popřípadě zda jde v případě zamítnutí důchodu zpětně žádat o nemocenskou, když už bude po podpůrčí době..děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petlachu,

je to tak, protože pokud Vám bude ID přiznán se zpětnou platností, budete muset nemocenské dávky vracet. Přesto byste asi měla trvat na výplatě dávek v PN, protože nikdy nevíte jak žádost o ID dopadne.

S pozdravem Václav Krása