Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Rais Petr
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

můžu zažádat o ČID i když nejsem v pracovní neschopnosti?

Děekuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Raisi,

žádat o invalidní důchod je možné pouze v určité situaci, která naznačuje, že žadatel není schopen, vzhledem ke změně zdravotního stavu, vykonávat současné zaměstnání. Změna zdravotního stavu musí být nějak signalizována. Tím základním signálem je dlouhodobá pracovní neschopnost. Proto lze žádat o invalidní důchod při dlouhodobé pracovní neschopnosti. Tato skutečnost není přímo nikde uvedena v právním předpise, protože prakticky nelze jinak postupovat. Pokud  pracujete na plný úvazek a zdravotní stav Vám to umožňuje, není důvod k přiznání ČID.

S pozdravem Václav Krása