Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Pavla
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Vážený pane Krása, dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ve věci žádosti o invalidní důchod. Před nedávnem jsem si požádala o přiznání invalidního důchodu, který mi však byl zamítnut, podala jsem proto námitku proti tomuto rozhodnutí. Následně mi ČSSZ zaslala dopis, v němž mi stanovila 8-denní lhůtu na doručení případných dalších lékařských podkladů. Vzhledem k tomu, že jsem v té době již byla objednána k odbornému lékaři, avšak vyšetření jsem měla absolvovat až za měsíc po doručení tohoto dopisu, požádala jsem proto o prodloužení této lhůty o 30 dní. ČSSZ na tuto moji žádost zareagovala tak, že mě o 14 dní později pozvala znovu k vyšetření zdravotního stavu. Chtěla bych se proto zeptat, zda je možná při tomto vyšetření ještě jednou požádat o prodloužení lhůty k dodání další zdravotní dokumentace, nebo jestli posudkový lékař musí rozhodnout ihned. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Pavla D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

doporučuji Vám, abyste tvrdě vyžadovala, že posouzení musí proběhnout až po dodání následných lékařských zpráv. Přesto byste se měla k posudkovému lékaři dostavit a tam jasně argumentovat tím, že jsou čekací lhůty na vyšetření u specialistů. POkud by Vám nechtěli vyhovět, můžete podat stížnost na posudkového lékaře na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása