Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní duchod

Autor Mirek
Předmět invalidní duchod
Dotaz

Dobrý den pane doktore Kráso.Mám k Vám dotaz.Mám PID.a po 3 letech jdu k OSZZ.na kontrolu.Jsem 37 let diabetik 1 stupně na inzulínové pumpě<ale i tak s občastnými komplikacemi> .s částečně postižením ledvin<jezdím každé 3 měsíce na kontrolu>i na oční<také častečné postižení>cévní a psychologii.A k tomu dotazu je zda mám počítat se sebráním PID.a dostat časteční protože jsem slyšel že se dost odebírají a je to dělené do skupin a jak to s ni ma je.Asi těžko budu hledat práci a asi určitě pujdu s penězma dolu,ale budu rád za odpovězení a budu se moci připravit na to.Díky s pozdravem.M.H.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

především nejsem žádným doktorem.

Doporučuji, abyste počítal s horší variantou. V současné době jsou posudková kritéria velmi zpřísněna a může se Vám opravdu stát, že padne návrh na snížení stupně invalidity. Přesto Vám doporučuji abyste s eproti takovému rozhodnutí bránil, a to podáním námitky, případně i správní žalobou. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a podává se ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása