Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor alena kouřílová
Předmět invalidní důchod
Dotaz

dobrý den,jsem dlouhodobě nemocna/oči/ a 28 srpna 2012,me končí podpurčí doba v nemocenskych dávkach,dne 31.12.2011 mě byl ukončen pracovní poměr/smlouva na dobu určitou/.ke kteremu datu mám žadat invalidní důchod a po stanovení data příznaní invalidního duchodu do 30dnů musí ošetřující lékařka ukončit prac neschopnost- čeká mě ještě operacce někdy  v srpnu nebo září .Vím, že po 28.srpnu nemam narok na nemocenskou,ale jde mě i o ukončení DNP  nemohu na prac uřad nemá korekci bryle až po operaci.......děkuji Kouřilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kouřilová,

především je třeba si uvědomit, že dávky v nemoci můžete pobírat celkem 720 dní. Pokud jste v pracovní neschopnosti pouze rok, tak Váš lékař může požádat revizního lékaře Vaší pojišťovny o prodloužení pracovní neschopnosti. Jinak Vám doporučuji, pokud jste v pracovní neschopnosti asi 12 měsíců, abyste si již o ID požádala.

S pozdravem Václav Krása