Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Crhová Věra
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý večer pane Krása,obracím se na vás s prosbou o radu.Je mi 56 let.Od 2.10.2011 jsem na neschopence,zjistili u mě rakovinu vaječníku a několik ložisek v břiše.Nebylo to zapouzdřeno,tak jsem prodělala 5 sérii chema a v únoru tohoto roku jsem byla na operaci.Teď v březnu jsem začala další chemo,zatím mám napsaný ještě 4 série.Než jsem se vrátila po operaci domů z nemocnice,zemřel mi manžel na agresivní leukemii.Pobíral starobní důchod.Zeptala jsem se svojí obvodní doktorky jestli bych si mohla zažádat o invalidní důchod,řekla mi že to můžu zkusit.Víte,obyčejní lidi neví na co mají v takových případech nárok,o co si můžou zažádat,prosím poraďte mi.Předem děkuji za odpověď,Crhová Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Crhová,

doporučuji Vám podat žádost o ID na OSSZ. Dále byste měla mít nárok na vdovský důchod. O ten se žádá také na OSSZ. To je asi vše jaké nároky můžete v současné době uplatnit. Přeji Vám mnoho sil.

S pozdravem Václav Krása