Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Hanka
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den. Pane Kráso, chtěla bych se zeptat, jak musí vypadat v současné době člověk, aby mu byl přiznán plný inval.důchod. Mám pocit, že pokud ho k posudkovému lékaři nepřinesou ležícího a chrčícího, tak má smůlu. Je to k nevíře, manžel má léta parkinsona, dokážete si představit, co to obnáší, k tomu vyhřezlé ploténky,deprese, má dny, kdy se nemůže hnout. Dle posudkového lékaře má 50% prac.schopnost. O ID žádal opakovaně- zbytečně.Můžete nám poradit, co máme dělat? Má vůbec smysl se odvolávat proti rozhodnutí, když lékaři o této nemoci snad ani nic neví? Nebo se tak silně zpřísnily podmínky pro přiznání 3.stupně? Děkuji a jsem s pozdravem Hanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

můžete podat námitku. Nic jiného nejde dělat. Pokud neuspějete s námitkou, máte možnost podat správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása.