Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Lukešová Iveta
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, pane Krása. Opět se na Vás obracím, jelikož bych potřebovala objasnit, popř. poradit. V květnu 2011 mi LPS v místě trvalého pobytu odebrala ID 3 st. a dala ID 1 st.. Po kontaktu s vámi jsem podala námitku, kde jsem uvedla, že nesouhlasím s ID I. st., že požaduji ID II. st.. Při námitkovém řízení LPS v krajském městě mi bylo vyhověno, a byl mi  zpětně (od toho května) přiznám ID II.st., a to s tím, že kontrolní posudek lékař určil ve shodě s LPS v místě trvalého pobytu, tj. k 31.7.2013. Hned počátkem ledna 2012 (po 4 měs.) jsem obdržela opět od LPS v místě bydliště pozvánku na vyšetření potřebné pro účely vydání posudku o mém zdravotním stavu podle požadavku, který rozhoduje o mimořádné kontrolní invaliditě. Táži se vás, zda si myslíte, že se jedná o běžný postup a nebo zda máte pocit jako já, že je to kvůli tomu, že jsem podala námitku. Moji ošetřující (i odborní) lékaři se tomuto postupu velmi diví, jelikož můj zdravotní stav se lepšit ani nebude, ba naopak. Děkuji Vám předem. L. 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lukešová,

na tuto věc mohu těžko odpovědět. Vzhledem k tomu, že původní termín byl v roce 2013, tak se domnívám, že skutečně může jít o určitou odvetu. Ale to je jen tvrzení.

S pozdravem Václav Krása