Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod.

Autor Jakub Šeda
Předmět invalidní důchod.
Dotaz Dobrý den. Moje bývalá žena měla před dvěma lety mozkovou mrtvici. První rok byla na nemocenské, druhý rok jí byl přiznán III. stupeň invalidity. Nyní byla u posudkové komise a zase jí byl přiznán III. stupeň invalidity. V rozhodnutí je napsáno, že je nadále invalidní ve III. stupni s KLP za 1 rok. To znamená, že půjde na kontrolu před komisi zase za rok? A jak je to podle zákona. Myslela si, že lhůta po prvním roce invalidity k přezkoumáni před komisí je delší ( 3 roky). Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šedo,

zákon neurčuje dobu kontrol míry invalidity u lidí se zdravotním postižením. V zásadě lze říci, že kontrolní orgán, to je ČSSZ, může pozvat ke kontrole zdravotního stavu a míry invalidity občana v zásadě kdykoliv, pokud se domnívá, že došlo ke změně zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása