Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Zdenka Nováková
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobré odpoledne,

chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na invalidní důchod a kterého stupně, když mám hnuté obratle v páteři, které mi neustále způsobují zablokovanou hrudní a krční páteř, v lednu se zjistilo, že mám ucpané míšní kanálky z 5, 6, a 7 obratle a to v rozsahu, který už nelze operovat. A do třetice mi odborný lékař řekl, že mám artrozu v kolenou, kyčlích a kloubech všech prstů a zápěstí a k tomu ještě v kloubu ramene. Obvodní lékař mi ale řekl, abych zapomněla, že mi někdo dá invalidní důchod. Tyto problémy mi ale hrozně komplikují život, protože mě nikdo nechce zaměstnat a na úřadě práce mi řekli, že nejsou schopni mi pomoct najít práci.         Jsem bezradná, bezmocná a nevím jak dál.

Děkuji za Vaší brzkou odpověď, která mi dá aspoň trošku naději na normální život.

Děkuji s pozdravem Zdenka Nováková Liberec

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

nejsem posudkový lékař a tak Vám nemohu říct, zda máte, či nemáte nárok na ID. Doporučuji Vám, abyste si požádala o ID na Okresní správě sociálního zabezpečení. Pokud neuspějete, braňte se. Podejte námitku a případně se můžete ještě bránit správní žalobou. Dnes je potřeba bojovat za svoje práva. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na mě s dotazem.

S pozdravem Václav Krása