Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Alena
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz.již 12 let mám ČID na Hodgkinovu nemoc.Relaps před 4 lety.Prodělal jsem chemoterapie,ozařování a taky operaci uzlin.od dubna minulého roku jsem marodila na nové onemocnění-myositida dolních končetin.Trpěla jsem velkými bolestmi,dodnes mám kortikoidy .Po 8 měsících nemoci mě paní posudková nechala ukončit neschopenku,ale já měla bolesti a nebyla jsem schopná pracovat.I přesto mě byla neschopenka k 1.1.2008 ukončena.Do práce jsem nemohla,tak jsem musela na úřed práce.Nyní jsem nemocná stále dokola a mám další nemoc-Erythema nodosum a nemoc jater.Nemoc trvá už 3 měsíce a je horší.Chtěla jsem se zeptat.Můžu si požádat o plný invalidní důchod?děkuji za odpověď Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

o plný invalidní důchod může občan požádat kdykoli se domnívá, že jeho zdravotní stav je natolik zhoršen, že nemůže vykonávat žádnou pracovní činnost nebo pouze minimální. Obvykle se žádost o plný invalidní důchod podává až po 1 roce pracovní neschopnosti nebo v případě dlouhodobé nemoci, která je v trvání delším než půl roku. Vzhledem k tomu, že jste již poživatelkou částečného invalidního důchodu, domnívám se, že je možné i po třech měsících požádat o přiznání plného invalidního důchodu. Samozřejmě, že výsledek posouzení Vašeho zdravotního stavu je zcela v rukou posudkového lékaře a rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení.

S pozdravem.

Václav Krása