Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor ivana
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane doktore.Již dlouho pročítám tyto stránky a sama jsem Vám již posílala dotaz ohledně opětného požádání o invalidní důchod.Samozřejmě dle mého očekávání jsem neuspěla.Co mě ale dostatečně pobouřilo a můj rozum to opravdu nebere,že mám ve svém okolí paní,která se kvůli alkoholu dostala na odvykací kůru a po roce marození jí byl přiznán inv.důchod 3st!!!Tak se ptám,kam jsme to dopracovali?Jak je možné,že na tyto lidi jsou tabulky nastaveny tak,aby důchod dostali?Tolik lidí se onkologicky léčí,nemají končetiny,atd,atd...a nemají šanci dostat ani korunu.Takových neštastných lidí mám ve svém okolí opravdu dost.Naproti tomu bohužel i těch druhých,kteří se smějou,jak lehce pobírají peníze a nemusí pracovat.To je opravdu hanba a výsměch všem poctivým a nemocným lidem,kteří by pracovat chtěli a kvůli nemoci nemohou a stát na ně kašle.Nezlobte se,že Vás tímto otravuji,ale musela jsem to napsat.Přeji Vám mnoho úspěchů va Vaší práci.S pozdravem Ivana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

souhlasím s Vámi, že takový případ, který popisujete snižuje důvěru v náš sociální systém a především důvěru vůči pracovníkům, kteří rozhodují o jednotlivých dávkách. Pokud jste však využila všechny možnosti odvolání a soudního přezkumu Vaší žádosti o ID, tak Vám těžko mohu poradit jak dál postupovat. Můžete podat stížnost na postup posudkového lékaře, a to na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása