Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni důchod 3.st

Autor andrea
Předmět invalidni důchod 3.st
Dotaz

Dobrý den,měla bych na Vás obrovskou prosbu.V roce 2009 mě byl po doložení všech dokladů uznán invalidní důchod 3.st.Byla v tom započítaná část i ze zahraničí.Zhruba po 3/4 roce mě byla vyplacena záloha zpětně a pak jestě asi rok mě byl vyplácen id každý měsíc.Pak najednou přestal důchod chodit a na OSSZ nikdo nic nevěděl.zHruba po 14ti dnech mě oznamili,že nemám na ID nárok a že mám všechno vrátit.No nevěřila jsem svým uším.Uznali mě splát.kalendář na 1600 měsíčně,ale nezlobte se ....jak můžu z mateřský 7000kč platit něčí botu????no a dnes mě přišel exekuční příkaz....byla jsem ochotná platit alespon 500kč..to bylo bohžel málo....jsem zoufalá a nevím co děla...moc děkuji.Andrea

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andreo,

nejlépe bude, když mi na adresu v.krasa@nrzp.cz pošlete oskenované doklady k Vašemu případu. Zřejmě budeme muset jednat s ČSSZ. jedná se zřejmě o velmi složitou věc a možná se bude muset použít nějakého mimořádného opravného prostředku, jako je odpuštění tvrdosti zákona a podobně. Měla byste také obdržet rozhodnutí o odebrání ID a ne jen zastavení výplaty. vše mi prosím pošlete v kopiích na adresz NRZP ČR, Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7 a nebo oskenované na výše uvedenou adresu.

S pozdravem Václav Krása