Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Eva
Předmět invalidní důchod
Dotaz

 

Dobrý den.

Je mi 30 let, po studia a delší nemoci mi byl přiznán plný ID ve výši necelé 3.000 Kč. Je to můj jediný příjem. Nedovedu si představit, jak z toho budu i co nejskromněji sama žít. Existuje v současnosti nějaká možnost požádat o finanční výpomoc? Případně za jakých podmínek? Předem děkuji za odpověď  a přeji krásné podzimní dny.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

jedinou možností je požádat o dávku v hmotné nouzi a o příspěvek na bydlení. O obě dávky můžete požádat na Vaší obci s rozšířenou působností. Pokud máte pohybové postižení, můžete požádat o přiznání výhod II. či III. stupně, dle vyhlášky č. 182/1991 Sb. Pokud uspějete, mohla byste ještě požádat o příspěvek na individuální dopravu, případně na provoz motorového vozidla, pokud máte auto.

S pozdravem Václav Krása