Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Erik Černý
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, po jaké době v PN lze požádat o ID? Je to nějak stanoveno nebo můžu i po 4měsících? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pae Černý,

není přesně stanovena doba PN, kdy je možno požádat o ID. Záleží na ošetřujícím lékaři zda posoudí, že zdravotní stav je takový, že lze doporučit ID. Doporučuji Vám konzultaci  s Vašim ošetřujícím lékařem a pokud posoudí Váš zdravotní stav za natolik závažný, že lze podat návrh na přiznání ID, můžete tak učinit. Doporučuji Vám, aby Váš ošetřující lékař vyhledal Vaší nemoc ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity a návrh napsal podle ní. Tím se zvyšuje šance na kladné posouzení LPK.

S pozdravem Václav Krása