Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Alena Šťastná
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den

Dne 21.09 2009 mě byl přiznán plný invalidní důchod.Od 1.1 2010 byl přiznán důchod 3.stupně.Dne 9.8 mě byl přiznán důchod 2.stupně. Jaká povinnost z toho pro mě vyplývá a jaký to má finanční dopad a od jakého termínu mám počítat se snížením.Dá se obecně spočítat o kolik procent se důchod sníží ?

Děkuji Šťastná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šťastná,

důchod v plné výši Vám bude vyplácen ještě 12 měsíců, poté Vám bude zkrácen. O kolik se nedá přesně stanovit, ale musíte počítat se snížením o 30 až 50 %. Nyní se můžete přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Pokud nesouhlasíte s rozhodnutím o snížení ID na II. stupeň, můžete podat námitku u ústředí ČSSZ. Námitka se podáva prostřednictvím OSSZ, příslušející Vašemu bydlišti. Pokud byste s námitkou neuspěla, máte možnost ještě podat správní žalobu u krajského soudu.

S pozdravem Václav Krása