Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidni duchod

Autor Ilka
Předmět Invalidni duchod
Dotaz

Prosim o zodpovezeni otazky: od ktereho veku ma telesne, nebo mentalne postizene dite narok na invalidni duchod ? Muzete mi to vysvetlit, popripade jak dlouho plati ten urcity zakon a kde se o tom dočtu Dekuji a preji pekny den. Ilka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ilko,

osoba, která je zdravotně postižená před 18 rokem věku může požádat o ID k dosažení věku 18 let. Pokud se stane invalidní později, tak musí mít určitý minimální počet let důchodového púojištění. Vše najdete v § 38 - 42, zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění.

S pozdravem Václav Krása